Valedictorian: Conner Taylor
Salutatorian: Lindsey Paulson
Top 10: Lily Vanner, Lydia White, Alexander Koester, Nathan Runyan, Emily Rua, Ames Olson, Paxton Buboltz, Eva Stromgren
Top 30: Genevieve Tostevin, Joshua Avraamides, Sena Andea, Cole Christenson, Lucas Roessler-Caram, Jordan Walker, Bissie Tadesse, Carlee Joseph, Slaina Teklay, Elizabeth Kruchten, Madeline Benidt, Molly Traynor, Ava Grotting, Teresa Perrin, Ansiya Khan, Jessica Llapa, Nhuy Nguyen, Adonai Yishak, Patricia Maninang, Samantha Nguyen, Madison King, Nikolas Fredrikson, Audrey Nehring, Kayli Oja, Tyler stopera, Mitchello Baumgartner, Eden Tesso, Luke Pauly, Ava Stucki, Andrew Nelson
Presidential: Ryan Wettergren, Nickolas Zezulka, Bryanna Maile, Helena Huseonica, Katherine Alvarado-Campoverde, Emma Meyer, Maedchen Friebe, Emily Sawyer, Dylan Evans, Zachary DeMeyere, Joshua Depauw, Jack Lillestol, Audrey Pederson, Nolan Wolf, Joshua Goldsmith, Matthew Tappe, Lauren Pechman, Olivia Salzwedel, April Dextger, Adeline Billington, Adam Lillestol, Douglass Keiser, Isa Hatch, Erik Reiff, Eric Everson, Ian Campbell, Mikayla Dulz, Mariana Gavino, Lindsey Austin, Kane Stirling, Jorge Quito-Bautista, Victoria Husen, Tessa Quale, Kimary Carlson, Jersi Sibley, Dawa Tsering, Silver Kim, Isaac Bejjani, Chloe Vezies, Jasmine Kaur, Jack Martin, Tenzin Kunchok, Violet Buffington, Ella Fossen, Josiah Johnson, Francisco Diaz Castanon, Nicholas Moore, Sullivan Jahnke, Cole Carlson, Christabel Amoah, Sierra Trost, Karsten Galyon, Rachel D’Agostino, Chad Myhre, Christopher Risk, Lara Peterson, Julia Pelchat, James Abreu, Kacy Galaway, Madelyn Salkowicz-Finn, Ellen Mitchell, Paige Thomas, Mihret Geleta, Allison Moen, Andrew Jarmulowicz, Ashley Stocki, Gabriela Evans, Arturo Melgar, Elijah Smith, Kevin McCann, Rosalie Lundgren, Amanda Dahl, Jack Dahlberg, Mayarose Kern
2018 St. Anthony Village High School Scholarship Program
American Red Cross Young Minds Change Lives Scholarship: Bryanna Maile Olivia Salzwedel
Amy Holscher Memorial: Madelyn Salkowicz-Finn
Brakefield Family: Francisco Diaz Castanon
Brever Family: Christabel Amoah
Builders Club: Sena Andea
Daughters of the American Revolution (DAR): Elizabeth Kruchten
East Minneapolis Exchange Club: Lydia White
Feist Family (Math): Nathan Runyan
Feist Family (Music): Ian Campbell
Firefighters-Bill Myers Public Safety Award: Rosalie Lundgren
Foster Family: in honor of Dan and Kate Foster, SAV Graduates: Madeline Benidt
Foster, Brever, Wehrly, PLLC: April Dexter
Hockert & Sroga LLC, CPAs: Ansiya Khan
Huskies Diamond Club Softball: Lindsey Paulson
Jessica Petrick Axtel Memorial: Lily Vanner
Jordan Holt Memorial: Jorge Quito-Bautista
Juli A. McDaniel Memorial: Lydia White
Letterwinners (Court Club/Football Parents): Erik Reiff, Lindsey Paulson
Lifetouch Presidential: Jordan Walker, Mitch Baumgartner, Josh Avraamides, Salina Teklay
Lions Foundation of Northeast: Natalie Spotts, Conner Taylor
Maria Herrera Memorial: Lauren Pechman
McReavy/University of Minnesota: Ames Olson, Kayli Oja
Mel Hart Memorial: Lindsey Austin Elijah Smith
Michael J. Sjeklocha Memorial: Sierra Trost
N.E. Kiwanis Community Service Award: Mikayla Dulz, Jasmine Kaur, Ava Stoeckel, Audrey Nehring, Lydia White
New Brighton/Mounds View Rotary Club: Alexander Koester
Park Construction Award: Samantha Nguyen
PEO Chapter EZ: Katherine Alvarado-Campoverde
Retired Teachers: Cole Christenson
Rossi-Gregerson Achievement Award: Nico Olmedo
Rossi-Gregerson Mathematics Award: Conner Taylor
SANBE Foundation: Lucas Roessler-Caram
SAV Education Association (SAVEA): Molly Traynor, Luke Pauly, Emily Rau
SAV National Honor Society: Genevieve Tostevin, Nhuy Nguyen
SAVHS Band Booster: Ava Grotting, Chad Myhre
SLP/SA Track & Field: Olivia Salzwedel
St. Anthony Area Chamber of Commerce: Josh DePauw, Carlee Joseph
St. Anthony Community Theater: Kimary Carlson
St. Anthony Cross Country: Chloe Vezies
St. Anthony Health Center & Rehab: Victoria Husen
St. Anthony Kiwanis: Bissie Tadesse, Dylan Evans
St. Anthony Kiwanis/MN-Dakota District: Eva Stromgren
St. Anthony Village HS Student Council: Adonai Yishak
Women in STEM (Alumni): Eden Tesso, Paxton Buboltz, Ellen Mitchel